Wszystko, co ważne

Każdego dnia około 8 godzin poświęcasz na sen. Kolejne 8 na pracę. W takiej sytuacji masz do dyspozycji 8 godzin na wszystko inne – obowiązki domowe, czas z rodziną, dojazdy, spotkania ze znajomymi. Możesz w tym czasie robić wiele rzeczy. Czytać książki, chodzić do kina, uprawiać sport, lub uczyć się języków obcych. Możesz też spędzić go, przewijając ścianę postów w ulubionej aplikacji i narzekać później, że czas tak szybko płynie. Nie zrozum mnie źle, czasem bezmyślne gapienie się w ekran telefonu jest potrzebne. Pomyśl natomiast, jak często zdarza Ci się to „czasem”? Jak wielu aktywności, które lubisz, które Cię rozwijają i zwiększają poziom Twojego zadowolenia z życia, nie podejmujesz równie często.

Twoje życie to Twój czas. Składa się z tysięcy minut, które możesz zmarnować lub poświęcić na coś, co ma dla Ciebie wartość. Pilnuj ich, podejmuj świadome wybory dotyczące tego, co robisz ze swoim czasem. Nie daj sobie również wmówić, że są zainteresowania bardziej i mniej wartościowe. Bez względu na to, czy kochasz pogłębiać swoją wiedzę z zakresu fizyki kwantowej, uczyć się francuskiej gramatyki, czy poprawiać swój wynik w zręcznościowych grach mobilnych – rób to, na co masz ochotę, co sprawia Ci przyjemność i daje Ci radość oraz poczucie rozwoju.


Dexicor

Zapewnia ulgę dla oka w przypadku suchości i uczucia ciała obcego, piekących i zmęczonych oczu.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Dexicor. ZASTOSOWANIE: Pomaga utrzymać fizjologiczną równowagę powierzchni oka, zapewniając nawodnienie i ochronę nabłonka rogówki. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: NTC S.r.l.

Jak wygospodarować czas na hobby? 3 sposoby

Jaka jest Twoja pasja? Bez czego nie wyobrażasz sobie życia, ale nie zawsze znajdujesz na to zajęcie tyle czasu, ile chcesz? Poznaj 3 sposoby, które małymi krokami pomogą Ci na realizację swojego hobby w takim wymiarze, na jaki zasługuje coś, co uważasz za ważne dla siebie.

1. Dwa w jednym

Jak często na coś czekasz? Na wizytę u lekarza w poczekalni, na właściwy przystanek w autobusie lub tramwaju, na dziecko, któremu przedłużyły się zajęcia w szkole muzycznej… Co robisz w tym czasie? Zoptymalizuj go! Jeśli Twoim hobby jest nauka języków obcych, zainstaluj w telefonie odpowiednią aplikację lub w samochodzie woź ze sobą listę słówek do przyswojenia. Jeżeli lubisz czytać, nie wychodź z domu bez książki lub pobierz e-book. Poszukaj sposobu, który pozwoli Ci zabrać swoją pasję „ze sobą” i poświęcaj jej każde 10 minut, jakie znajdziesz w krótkich momentach oczekiwania.

Hobby malowanie

2. Znajdź czas tylko dla siebie

Być może myślisz, że nie masz w ogóle czasu dla siebie – praca, dom, dzieci i od nowa. Nie szukaj problemów, myśl rozwiązaniami! Wstań wcześniej lub połóż się spać później. Zawieź dzieci do babci, zorganizuj im czas z drugim rodzicem lub poproś o pomoc w formie łączonej opieki koleżankę, która ma pociechy w zbliżonym wieku (a w kolejnym tygodniu się zrewanżuj). Przeanalizuj, jak wygląda Twój dzień. Czy każda czynność, którą wykonujesz, naprawdę jest niezbędna? Być może możesz odzyskać sporo czasu i każdego dnia lub co tydzień poświęcić na swoje hobby godzinę lub dwie?


Fertistim dla kobiet

Zawiera inozytol. Zalecane przy insulinooporności i PCOS. Składniki preparatu przyczyniają się do regulacji aktywności hormonalnej.

Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3. Zarażaj swoją pasją innych lub szukaj z nimi podobieństw

Wspólne pasje to świetne rozwiązanie. Bez względu na to, czy hobby dzielisz z partnerem, najlepszą przyjaciółką czy dziećmi. Nawet jeżeli na początku nie widzisz wspólnego gruntu, możesz poszukać pola, na którym Ty i inna osoba będziecie się realizować, jednocześnie spędzając razem czas. To doskonały sposób na to, by jednocześnie znaleźć moment zarówno na realizację swoich pasji, jak i zacieśnienie więzi z bliskimi. Może wspólne zajęcia jogi z przyjaciółką? Kurs językowy z kolegą, który od razu zostanie towarzyszem do konwersacji? Warsztaty manualne z dziećmi? Co powiesz na udział w Dyskusyjnym Klubie Filmowym z drugą połówką? Tych podobieństw i wspólnych zainteresowań na pewno może być dużo więcej. Spróbuj przedyskutować temat z drugą osobą – na pewno znajdziecie coś, co jest Waszym wspólnym hobby.