Dobra aplikacja do nauki angielskiego – jaka powinna być?

Aby wiedzieć, na jakie aplikacje do nauki angielskiego w ogóle zwracać uwagę, warto znać podstawowe cechy, jakimi powinna się charakteryzować dobra i skuteczna apka. 

Przede wszystkim aplikacja do nauki angielskiego musi być dopasowana do Twojego poziomu wiedzy. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z językiem, zaawansowane lekcje z gramatyki nie są dobrym sposobem na naukę. W pierwszej kolejności trzeba poznać podstawy. Tak samo oczywiście w drugą stronę. Osoba na poziomie C1 nie skorzysta na aplikacji do nauki dni tygodnia

Oprócz tego dobra aplikacja powinna mieć rozbudowany system ćwiczeń praktycznych. Najwięcej nauczysz się zarówno pisząc, mówiąc, słuchając, jak i wykonując inne zróżnicowane zadania. 

Ostatnia kwestia to UX (User Experience), czyli optymalizacja pod kątem wrażeń użytkownika. Interfejs, kolory, dźwięki czy układ przycisków muszą być dla Ciebie wygodne i atrakcyjne. W przeciwnym razie będą Cię rozpraszały podczas nauki. 


Omeganerv

Wspiera pamięć i koncentrację, usprawnia procesy uczenia się. Zawiera olej z ryb i olej z wiesiołka – źródła naturalnych kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA i DHA) oraz omega-6...

Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama

Jakie aplikacje do nauki angielskiego wybrać? Ranking

Oto propozycje 5 najlepiej ocenianych przez użytkowników aplikacji: 

  1. Duolingo

Trudno znaleźć ranking, w który nie znalazłoby się Duolingo. Przez wielu uznawane jest za najlepszą aplikację do nauki angielskiego, zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych użytkowników. Co więcej, z Duolingo mogą korzystać małe dzieci i dorośli. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. 

Rozbudowany system nauki pomoże Ci rozwijać wiedzę i umiejętności w różnych obszarach. Z Duolingo nauczysz się, jak wymawiać słowa po angielsku, poznasz gramatykę i przyswoisz mnóstwo słówek. Każda lekcja zakończona jest krótkim testem – gdy go przejdziesz, może zacząć naukę na wyższym poziomie. Taki system mocno motywuje, prawda? 

Warto też wspomnieć, że zadania są podzielone na kategorie tematyczne.  

  1. Memrise

Memrise to kolejna darmowa aplikacja do nauki angielskiego. Jest jednak coś odróżnia ją od pozostałych, a mianowicie nietypowy sposób prowadzenia lekcji. Zadania przypominają trochę te w szkolnych podręcznikach do angielskiego, ale opatrzone są dodatkowo filmikami z udziałem native speakerów. Dzięki temu bardzo łatwo nauczysz się wymowy poszczególnych słówek. 

Przy rejestracji konta w aplikacji możesz wybrać poziom, z którego zaczynasz. 

aplikacja do nauki angielskiego
  1. Busuu

Jeśli nie spodoba Ci się Duolingo ani Memrise i nadal nie wiesz, jakie aplikacje do nauki angielskiego wybrać, przyjrzyj się Busuu. Opinie mówią same za siebie – to kolejna apka uwielbiana przez użytkowników na całym świecie. Liczba pobrań w sklepie Google Play przekroczyła 10 milionów, a średnią oceną spośród wszystkich 500 tysięcy jest 4,5/5

Busuu doskonale sprawdzi się do nauki słówek i zwrotów używanych w życiu codziennym, nawet tych z potocznej komunikacji. Po takim kursie łatwiej będzie Ci porozumiewać się z native speakerami. Jeśli więc planujesz podróż do Wielkiej Brytanii, zobacz, co Busuu ma do zaoferowania! 

Podstawowe funkcje aplikacji są darmowe i dostępne dla wszystkich, jednak za te bardziej zaawansowane trzeba zapłacić. Konto premium daje też dostęp do kursów zakończonych certyfikatem. 

  1. Babbel

Babbel to aplikacja dostępna zarówno na Androida, jak i iOS. Niestety nie jest darmowa. Dostęp na 12 miesięcy kosztuje ok. 265 zł. Czy to się opłaca? Aplikacja ma mnóstwo pozytywnych opinii i często pojawia się w zestawieniach najlepszych tego typu produktów. Jednak wszystko zależy od Ciebie i Twoich możliwości finansowych. 

A co jest lepsze, jeśli chodzi o naukę angielskiego – Babbel czy Busuu, Duolingo i reszta? Nie ma co się oszukiwać, płatny dostęp z pewnością pozwala na więcej, stąd nauka w aplikacji Babbel prawdopodobnie jest efektywniejsza. 

aplikacja do nauki angielskiego
  1. English Grammar Learn & Quiz

Jaka aplikacja do nauki języka angielskiego sprawdzi się dla uczniów na zaawansowanym poziomie? Z pewnością na pierwszym miejscu trzeba tutaj wymienić English Grammar Learn & Quiz. W tej aplikacji wszystko jest w języku angielskim, a nauka skupia się na ćwiczeniach z zaawansowanej gramatyki. Dlatego jest to raczej opcja dla osób, które już biegle posługują się tym językiem. Właściwie menu w języku angielskim sugeruje, do kogo kierowana jest aplikacja.

Jeśli więc uważasz, że jesteś na poziomie zaawansowanym lub średniozaawansowanym, koniecznie sprawdź English Grammar Learn & Quiz.  

Jakie aplikacje do nauki angielskiego? Wypróbuj kilka 

To, jakie aplikacje do nauki angielskiego będą dla Ciebie najlepsze, ocenisz, gdy już je wypróbujesz. Dlatego warto pobrać sobie kilka najlepszych, a następnie przetestować każdą przez jakiś czas. 

Pamiętaj też, że ważna jest systematyczna nauka. To, czy wybierzesz, Memrise, Busuu czy Duolingo ma drugorzędne znaczenie. Powodzenia!