Revibel

Dla osób chcących zadbać o dobrą kondycję włosów, skóry, paznokci. Hydrolizowany kolagen rybi i skoncentrowany zestaw składników aktywnych, witamin, mikroelementów. Po...

Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny inaczej nazywany trwałym to ten, który przez dłuższy czas utrzymuje się na twarzy. Jest to możliwe, ponieważ do jego wykonania wykorzystuje się specjalny tusz, wprowadzony pod skórę. Sama technika jego robienia przypomina tatuowanie. Musisz jednak pamiętać, że techniki jego wykonania zależą przede wszystkim od tego, gdzie ma on być dokładnie wykonany. Obecnie najpopularniejsze zabiegi to:

  • makijaż permanentny brwi,
  • makijaż permanentny kreski oka – eyeliner (górnej lub dolnej),
  • makijaż permanentny ust.

Prawidłowo wykonany trwały make-up, pozwoli na długie miesiące zapomnieć o kredce do oczu, tuszu do rzęs czy kolorowych kosmetykach do ust. Niewątpliwie jest on wielką wygodą, a także oszczędnością. Musisz jednak pamiętać, że trwałość makijażu permanentnego uzależniona jest od takich czynników jak wiek, rodzaj cery, sposób pielęgnacji skóry, ekspozycja na promieniowanie słoneczne, stosowane zabiegi kosmetyczne, przyjmowane leki, technika wykonania make-up permanentnego, głębokość implantacji pigmentu i jego rodzaj.

make up

Czy trwały make-up nadal jest modny?

Trendy w kolorowym makijażu stale się zmieniają. To, co na topie było zeszłego lata, dziś odeszło już do lamusa. W tym roku modne są, chociażby odważne kolory na powiekach, kreski w różnych kształtach i odważnych barwach, usta obrysowane konturówką. Nie ma jednak co ukrywać, że kolejny sezon może promować zupełnie inne rozwiązania. To, dlatego wykonywanie makijażu permanentnego pod aktualne trendy i mody jest absolutnym kitem. Musisz bowiem pamiętać, że tusze wprowadzone pod skórę utrzymują się nie tylko kilka dni czy tygodni, ale długie miesiące, a nawet lata. Dostosowywanie się do chwilowych, sezonowych mód oznacza, że zostaniesz przez długi czas z make-up nie na czasie. 

Zdrowe Rozwiązania
dla Twojej skóry:
reklama

Kiedy makijaż permanentny to hit?

Nie oznacza to jednak, że z makijażu permanentnego musisz całkowicie zrezygnować. Nadal jest on dobrym rozwiązaniem, jeśli cenisz sobie podkreśloną urodę o każdej porze dnia i bez względu na okoliczności. O wykonaniu trwałego makijażu pomyśl też, kiedy chcesz podkreślić kontur brwi, poprawić ich kształt i uzupełnić brak włosków, delikatnie zabarwić wargi (ze względu na słabe ukrwienie) i skorygować ich kształt, dodać spojrzeniu głębi.

Decydując się jednak na wykonanie trwałego make-up postaw na trendy, które cieszą się popularnością od wielu sezonów i nic nie wskazuje na to, aby moda na nie miała minąć. Stawiając na klasyczne i uniwersalne rozwiązania, Twój permanentny make-up będzie hitem i będziesz mogła się nim cieszyć przez wiele lat.

Dobrym wyborem będzie m.in. trwała kreska jaskółka na powiece, koniecznie w uniwersalnej czerni. Będzie się ona dobrze prezentować zarówno w przypadku kreski dekoracyjnej, jak i rozcieniowanej, średniej czy wykonywanej na linii rzęs. Jeśli jednak jesteś blondynką, możesz wybrać równie uniwersalne brązy w jasnych lub ciemnych odcieniach, które podkreślą kobiecą urodę.  Na ustach najlepiej natomiast nałożyć cielisty błyszczyk, który pozwoli osiągnąć efekt invisi lips. Nie zapominaj też, że modny trwały makijaż to ten, który dopasowany jest do Twojego typu urody.  

Jaki jest modny makijaż permanentny?

Modny trwały makijaż to nie tylko ten dopasowany do urody i wykorzystujący klasyczne trendy, ale też dobrze wykonany. Na zabieg udaj się więc do sprawdzonego salonu i wybieraj doświadczone linergistki. Nie tylko wykona ona estetyczny make-up, ale pomoże dobrać go do typu urody i podpowie, jakie trendy są modne od lat.

Zdrowe Rozwiązania
pełne witamin:
reklama