Organizacja wyjazdu do Tajlandii – o czym pamiętać? 

Wybierając się do Tajlandii, musisz wziąć pod uwagę fakt, że przez kilka miesięcy w roku jest pora deszczowa. Tzw. sezon zaczyna się od października i trwa całą zimę. To właśnie w tym czasie podróż do Tajlandii jest najbardziej opłacalna, ponieważ otwierają się sezonowe restauracje, a woda jest wyjątkowo ciepła. 

Niezależnie od tego, które miasto skradło Twoje serce – przed wyjazdem kup środki na komary. W Tajlandii jest ich pełno. Niestety przenoszą niebezpieczną malarię. Ryzyko zarażenia się nią w turystycznych miejscowościach jest niskie, ale jest. Wybierz środki zawierające duży % środka DEET. Skutecznie odstraszy to komary, a Ciebie ochroni przed ugryzieniami. 

Planując wyjazd do Tajlandii, musisz wziąć pod uwagę finanse. Karty kredytowe i debetowe nie są akceptowane w większości restauracji i hoteli. Przyjęło się, że najwygodniejsza płatność to płatność gotówką. Bez problemu wypłacisz większe kwoty z dostępnych w Tajlandii bankomatów. Pobierają one opłatę 220 bahtów (może ona różnić się w zależności od banku). Przed wyjazdem przemyśl, czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie zabranie ze sobą wystarczającej ilości banknotów. 


Diarof

Wspomaga odbudowę mikroflory jelitowej np. po infekcjach, po antybiotykoterapii, podczas podróży do innych stref klimatycznych.

Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama

Pamiętaj również o tym, że Tajlandia ma swoje zasady. Zupełnie inne niż obowiązują w Europie, na przykład nie można spożywać ani kupować alkoholu w święta i dni ustawowo wolne od pracy. Obrażanie króla jest karane i to zazwyczaj najbardziej surową karą. Zanim wsiądziesz do samolotu, dowiedz się, jak właściwie zachowywać się w tym egzotycznym kraju. 

Wyjazd do Tajlandii – ubezpieczenie must have

Wybierając się do Azji, możesz zapomnieć o ulubionej książce, słuchawkach, a nawet prawie jazdy. Wszystkie akcesoria, ubrania i produkty spożywcze kupisz na miejscu. Nie możesz za to zapomnieć o jednym z najważniejszych dokumentów – ubezpieczeniu turystycznym. Jeśli go nie wykupisz, to Twoja wycieczka do Tajlandii nie będzie mogła się odbyć.

Ubezpieczenie turystyczne to podstawowy dokument upoważniający do otrzymania Thailand Pass, czyli pozwolenia na wjazd do kraju. Po drugie – ubezpieczenie turystyczne to Twoje zabezpieczenie. Bez niego jesteś narażony na koszta związane z pomocą medyczną. Wezwanie karetki lub pilna pomoc lekarska w Tajlandii kosztuje 2-3 razy więcej niż w Polsce. 

Ubezpieczenie w Tajlandii, o czym jeszcze pamiętać? Poproś ubezpieczyciela o dokument w  wersji anglojęzycznej. Zapisz sobie otrzymany numer awaryjny na kartce i włóż go do portfela. Ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii powinno być wykupione na kwotę minimalną podaną przez Ambasadę Królestwa Tajlandii.

Tajlandia

Probiotyki przed wyjazdem do Tajlandii – czy są ważne?

Jako podróżnik wiesz, że turystów często spotyka tzw. zemsta faraona. Jest to ładne określenie problemów żołądkowych, takich jak biegunka, wymioty i ostry ból brzucha. To częsta przypadłość osób udających się do ciepłych krajów. Dotyka od 30% do nawet 70% podróżujących. Lekarze przed podróżą zalecają przyjmowanie odpowiednio dobranych probiotyków. Dobra wiadomość jest taka, że zemsta faraona zazwyczaj występuje w Afryce Północnej – często również w Turcji i Bułgarii. W Tajlandii niekoniecznie. A więc, czy wyjazd do Tajlandii wymaga przyjmowania probiotyków? Jeśli wiesz, że Twój organizm jest wrażliwy i próbowanie nowych, często ostrych potraw może powodować występowanie bólu brzucha, to warto sięgnąć po probiotyki. Jednak uważaj, bo leki (suplementy diety również) często zatrzymywane są na tajskich lotniskach. 

Ile kosztuje wyjazd do Tajlandii – lot, noclegi, ubezpieczenie

Tajlandia może być wyjątkowo tania lub niespodziewanie droga. Wszystko zależy od tego, jakie miasto wybierzesz na cel swojej podróży. Malownicze, górskie wioski na północy zachęcają turystów pysznymi daniami za 7-8 złotych. W Bangkoku za posiłek dla jednej osoby zapłacić trzeba 20-30 złotych. Różnice są ogromne. Ile kosztuje wycieczka do Tajlandii?

Lot – jest kilka przewoźników oferujących loty do Tajlandii. Żaden nie umożliwia bezpośredniej podróży. Być może w sezonie  zostanie uruchomiona dodatkowa trasa. Ile kosztują bilety lotnicze do Tajlandii? Przelot z Warszawy do Bangkoku z przesiadką w Europie kosztuje od 1700 złotych do nawet 3000 złotych. Wiele zależy od wybranej klasy, ilości przesiadek oraz daty wylotu. 

Noclegi – jeśli marzy Ci się piękny hotel w sercu Bangkoku, który oferuje kąpiel w basenie typu rooftop znajdującym na 40 piętrze, to musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 150 złotych za noc. Hotele 5* w stolicy Tajlandii kosztują w okolicach 200 złotych. Natomiast za noc w chatce w górach zapłacisz 30-40 złotych. Ceny są wyjątkowo zróżnicowane. 

Ubezpieczenie – ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne obowiązujące w Tajlandii? Wiele zależy od wybranych przez Ciebie kwot ubezpieczenia, NNW oraz rozszerzeń. Przykładowy koszt podstawowego ubezpieczenia na 30 dni wynosi 270 złotych. 

Tajlandia

Hotel, bungalow, a może prywatny dom – jaki nocleg wybrać w Tajlandii?

Nocleg w Tajlandii najlepiej jest znaleźć na własną rękę, i to na miejscu. Tubylcy wiedzą, jak rozmawiać z turystami, aby obie strony były zadowolone. Pośrednicy zazwyczaj naliczają prowizję, a ta może być dwa razy wyższa od kwoty, którą zapłacisz na miejscu bezpośrednio do rąk właściciela. Tylko jaki nocleg w ogóle wybrać? Na jaki hotel się zdecydować? Tajlandia to kraj różnorodności. Na tej samej ulicy zobaczysz drogie wille, a także małe, rozpadające się chatki. Jeśli chcesz doświadczyć prawdziwego życia w wybranej miejscowości, zdecyduj się na nocleg w domu. Zapewni Ci to prywatność i nieprzekroczenie budżetu – pieniądze warto wydać na inny cel. 

Jeśli jedziesz do tego kraju, aby wypocząć, to zarezerwuj hotel w stylu europejskim. Bungalow natomiast to świetne rozwiązanie podczas wakacji nad brzegiem morza. Dobra wiadomość jest taka, że niezwykle trudno jest znaleźć budynek niewyposażony w klimatyzację. Dla Tajów chłód w domu to podstawa. Pamiętaj, aby zawsze wybierać lokal z zamontowaną moskitierą i nie otwierać okien. No, chyba że lubisz komary i inne latające stworzenia.


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Silaurum plastry. ZASTOSOWANIE: Wspomaganie leczenia blizn różnego pochodzenia: pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych itp., wygładzanie i rozjaśnianie blizn nowo powstałych oraz już istniejących, zmniejszanie widoczności blizn, wspomaganie prawidłowego bliznowacenia zmian skórnych. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: Solinea sp. z o.o.
reklama

Jak przemieszczać się w Tajlandii?

Trudno jest zwiedzić ten piękny, egzotyczny kraj, siedząc w jednym miejscu. Jeśli chcesz zobaczyć wszystko, co do zaoferowania ma Tajlandia, to musisz wiedzieć, w jaki sposób poruszać się z miasta do miasta lub z prowincji do prowincji. Oto Twoje najlepsze możliwości na łatwe poruszanie się po Tajlandii:

Skuter – większość Tajów wybiera skuter, ponieważ jest to najwygodniejszy środek transportu. Nie stoisz w korku, możesz przewozić, co tylko chcesz, a przy tym paliwo tankujesz raz w tygodniu za kwotę 100 bahtów i starcza Ci to na siedem dni codziennej jazdy. Miesięczny wynajem skutera jest najtańszym rozwiązaniem – za swój pojazd zapłacisz około 3000 bahtów. Pamiętaj, że w Tajlandii obowiązuje ruch lewostronny.  

Nocny pociąg – jeśli chcesz zwiedzić każdą część Tajlandii (północną i południową), postaw na nocny pociąg. Jest on również dostępny w ciągu dnia, ale podróżowanie w późnych godzinach pozwoli Ci przespać całą drogę, ponieważ w wagonach znajdują się wygodne łóżka. Cena przejazdu z Bangkoku do Chiang Mai to koszt około 400 bahtów. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą ciepłą bluzę i spodnie dresowe, bo noce w pociągu są wyjątkowo zimne. 

Samolot – zaskakująca jest liczba lotnisk w Tajlandii. Są one w każdym większym (mniejszym w sumie też) mieście. Można poruszać się po całym państwie, korzystając z tutejszych linii lotniczych, na przykład Thai Airways. Bilety kosztują od 15 złotych do 80 złotych w sezonie.

Tajlandia

Jak wydawać jak najmniej, będąc w Tajlandii?

Lecisz do Tajlandii na dłużej? Chcesz zaoszczędzić, aby nie odmawiać sobie niczego i zwiedzać pełnią sił? Wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim kupuj produkty produkowane w Tajlandii. Wszystkie słodycze, przekąski, napoje i inne artykuły spożywcze, które są importowane, mają wysoką cenę. Batony dostępne w Europie w Tajlandii są dwa, trzy razy droższe. Korzystaj z dobrodziejstw matki natury! Kupuj świeże mango prosto z drzewa czy awokado wyhodowane na lokalnej farmie. Kiść bananów kosztuje w Tajlandii około 2,60 zł i starcza na tydzień. 

Unikaj biur podróży. Nikt nie zagwarantuje Ci takiej przygody jak osoba urodzona w Tajlandii. Tajowie wiedzą, gdzie i jak się przemieszczać, aby zobaczyć najpiękniejsze widoki. Jeśli chcesz zwiedzić wybraną miejscowość, korzystając z czyjejś pomocy i wiedzy, skorzystaj z usług tubylców. Świetna zabawa i dawka wiedzy historycznej gwarantowane. Oczywiście wszystko w zadowalającej kwocie. 

Naucz się podstawowych słów. Może się to wydawać absurdalne, ale Tajowie inaczej policzą osobę mieszkającą w Tajlandii, która zna ich kulturę, podstawowe słowa i zachowania, niż turystę, który dopiero co przyjechał do kraju pięknych świątyń i plaż. Okaż szacunek wobec mieszkańców, a oni pozwolą Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy, sprzedając Ci taniej pamiątki, dania regionalne lub napoje.