Krem do rąk z ektoiną

Działa nawilżająco i ochronnie. Receptura kremu została opracowana z myślą o bardzo suchej i delikatnej skórze dłoni.

Kosmetyk
reklama

Symbol mycia w zmywarce

Stos talerzy po kolacji, na którą wpadła grupa przyjaciół czy sprzątanie po wigilii to sytuacje, które kończą się długim i uciążliwym zmywaniem. Zmywarka to nie tylko wygoda dla Ciebie, ale i spore odciążenie dla środowiska – korzystając z niej, oszczędzasz sporo wody i energii. Jednak nie wszystko można w niej bezpiecznie umyć!

Obecnie, producenci wszystkich naczyń i sprzętów kuchennych dołączają do nich odpowiedni opis lub oznaczenie, określające, w jaki sposób postępować z ich czyszczeniem. Jak je rozpoznać? Zwykle znajdziesz je na opakowaniu, ale też na spodzie samego naczynia. Szukaj znaku z kropelkami wody lub napisu „dishwasher safe”. To znak, że dany kubek, garnek czy miskę można myć w zmywarce.

Symbol mycia w zmywarce – oznaczenia na garnkach. Co można myć w zmywarce?

Oznaczenia na garnkach – tego nie myj w zmywarce!

Chociaż zmywarki są wygodnym sposobem na utrzymanie porządku w kuchni, istnieją przedmioty, których lepiej w nich nie umieszczać. Przede wszystkim należy unikać wkładania do nich naczyń i przedmiotów wykonanych z delikatnych materiałów, takich jak kryształ, porcelana czy drewno, które mogą zostać uszkodzone podczas cyklu mycia. Urządzenie może również zaszkodzić niektórym metalom, szczególnie jeśli mają one specjalną powłokę ochronną.

W zmywarce na pewno nie myj:

  • ręcznie zdobionej porcelany,
  • naczyń, sztućców i desek wykonanych z drewna,
  • garnków emaliowanych i miedzianych,
  • noży kuchennych,
  • srebrnej lub złotej zastawy,
  • niektórych pokrywek do garnków.

Revibel

Dla osób chcących zadbać o dobrą kondycję włosów, skóry, paznokci. Hydrolizowany kolagen rybi i skoncentrowany zestaw składników aktywnych, witamin, mikroelementów. Po...

Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama

Czy w zmywarce można myć garnki?

Wiele osób zastanawia się, czy garnki i patelnie można myć w zmywarce? Szczególnie te duże są wyjątkowo nieporęczne do ręcznego zmywania w zlewie. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy przede wszystkim od tworzywa, z jakiego zostało wykonane naczynie.

Wiesz już, że zmywarka nie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku naczyń emaliowanych, miedzianych ani drewnianych. Stare żeliwne garnki też lepiej będzie umyć ręcznie w zlewie. Warto też uważać z teflonowymi patelniami. To delikatne tworzywo, może ulec uszkodzeniu podczas cyklu automatycznego mycia.

Symbol mycia w zmywarce – oznaczenia na garnkach. Co można myć w zmywarce?

Ekologiczna zmywarka

Poza stosowaniem się do oznaczeń umieszczonych na naczyniach warto zadbać o to, by korzystanie ze zmywarki było jak najbardziej ekologiczne. Producenci sprzętu chwalą się, że ich urządzenia zużywają 2 lub nawet 3 razy mniej wody, niż gdyby te same naczynia umyć ręcznie. To jednak nie wszystko! Warto korzystać także z ekologicznych środków, które nie tylko nie zanieczyszczają wód, ale również są wolne od chemicznych substancji niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia. Będą także delikatniejsze dla naczyń, więc jeszcze bardziej zwiększają szansę, że nie ulegną uszkodzeniu w trakcie mycia.

Możesz zdecydować się na gotowe produkty, szukając na opakowaniach odpowiednich oznaczeń (np. Ecolabel) lub przygotować własne domowe środki czystości.

Do wykonania tabletek do zmywarki, które będą delikatne dla Twoich naczyń, potrzebujesz soli, sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego i kilku kropel ulubionego olejku eterycznego. Jak zrobić je krok po kroku?

Piekarnik rozgrzej do 200°C. Sodę oczyszczoną wysyp na blachę i umieść w piekarniku mieszając co kilka chwil. Wyjmij po 30 minutach i dodaj sól, kwasek cytrynowy i olejek, całość mieszając. Kiedy masa ostygnie, przełóż ją do silikonowych foremek. Zostaw na 2 godziny, aż wszystko się zwiąże. Ekologiczne tabletki do zmywarki gotowe!

Zdrowe Rozwiązania
pełne witamin:
reklama