Naturalna pomoc w alergicznym zapaleniu spojówek.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Alectoin. ZASTOSOWANIE: Profilaktyka i wspomaganie leczenia objawów alergicznego zapalenia spojówek. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: bitop AG
reklama

Kalendarz pylenia 2024

Kalendarz pylenia to jedno z najważniejszych narzędzi wspierających radzenie sobie z alergią. Pozwala z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w niezbędne leki i preparaty zmniejszające objawy oraz dostosować swoje plany związane z przebywaniem na zewnątrz w tym okresie.

W jaki sposób z niego korzystać? Kalendarz pylenia 2024 warto przejrzeć wcześniej i odszukać w nim te rośliny, na które ma się alergię. Szczegółowe przestudiowanie kalendarza alergicznego pozwoli Ci przygotować się do tego nieprzyjemnego okresu, zaopatrując się w skuteczne preparaty, np. te zawierające ektoinę. To substancja, której obecności szczególnie warto poszukiwać w kroplach do oczu. Ektoina ma właściwości łagodzące stan zapalny i intensywnie nawilżające. Jeśli natomiast Twoje uczulenie jest bardzo silne i preparaty łagodzące objawy alergii to dla Ciebie za mało, warto skonsultować się z lekarzem, który – zanim sezon pylenia rozpocznie się na dobre – dobierze odpowiednie produkty lecznicze.

Co pyli w marcu?

Studiując kalendarz pylenia 2024, zauważysz, że w marcu w powietrzu zaczynają unosić się pyłki m.in. leszczyny, topoli i olchy (olszy). To właśnie one wywołują katar sienny i alergiczne zapalenie spojówek. Sytuacji alergików nie poprawiają również cis i wierzba. Ta druga co prawda nie jest częstym alergenem, ale osoby dotknięte uczuleniem na nią powinny zrezygnować nie tylko z wiosennych bazi w wazonie, ale także… miodów. Wiele z nich zawiera niestety wierzbowe pyłki.

Pylenie marzec – sezon rozpoczyna leszczyna

Sezon na unoszące się w powietrzu pyłki rozpoczyna zawsze leszczyna. Na początku co prawda pylenie nie jest intensywne, ale to jedynie cisza przed burzą. Pieczenie oczu i katar to objawy alergii, które mogą przybrać na sile do tego stopnia, że czasem są mylone z przeziębieniem. Warto wiedzieć, że pyłki leszczyny wykazują reakcje krzyżowe z pyłkami brzozy i olchy, a także niektórymi alergenami pokarmowymi, np. orzechami laskowymi.

Zdrowe Rozwiązania
na alergię:
reklama

Alergia w marcu – alergia na pyłki olchy

Objawy uczulenia na pyłki olchy pojawiają się nagle. Dlaczego tak się dzieje? Pylenie tego drzewa rozpoczyna się gwałtownie i od samego początku w powietrzu obecne jest duże stężenie tego alergenu. Do najpopularniejszych objawów alergii należy katar oraz łzawienie oczu i zaczerwienienie spojówek. Uczulenie na pyłki olchy stanowi najczęstszą przyczynę alergicznego nieżytu nosa w naszym klimacie.

Pylenie w marcu – niewinnie wyglądająca topola

Bez wątpienia kojarzysz biały puch unoszący się w powietrzu wiosną – niczym oberwane fragmenty obłoków. Tak właśnie wyglądają pyłki topoli! Niech nie zwiedzie Cię ich pozornie niewinny wygląd. Do najczęstszych objawów uczulenia na nie należy świąd nosa i oczu, napady kichania, katar, a nawet problemy dermatologiczne. Kiedy pylenie topoli przybiera na sile, warto unikać wychodzenia na spacery w ciągu dnia. Najmniej pyłków unosi się w powietrzu rano i późnym wieczorem, a także od razu po deszczu – to właśnie wtedy warto zaplanować dłuższe aktywności poza domem, jeśli cierpi się z powodu alergii.

Alergia w marcu – jak sobie radzić?

Najbardziej efektywnym sposobem walki z uczuleniem jest ograniczenie kontaktu z alergenem do minimum. Może być to wyjątkowo trudne, bo w niektórych przypadkach wiązałoby się z przesiedzeniem w domu całego sezonu pylenia. To, na co natomiast na pewno warto zwrócić uwagę, to unikanie miejsc, w których stężenie alergenów w powietrzu jest największe, czyli wszelkich łąk, parków i innych terenów zielonych. Jeśli jednak objawy uczulenia i tak się pojawią i będą uciążliwe, warto zastosować odpowiednie preparaty.


EctoClarin

Lekko hipertoniczny spray do nosa z ektoiną na alergię

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Ectoclarin. ZASTOSOWANIE: Profilaktyka i leczenie objawów alergicznego nieżytu nosa. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: bitop AG
reklama

Jeśli chodzi o preparaty wspierające radzenie sobie z objawami, warto sięgnąć po krople do nosa lub oczu zawierające ektoinę. Miejscowe działanie pozwala złagodzić uciążliwe objawy alergii i ochronić się przed dalszym kontaktem z alergenem. W przypadku nasilenia objawów sprawdzą się doustne leki przeciwhistaminowe bez recepty. Jeśli szukasz idealnego zestawu preparatów przeciwalergicznych dla siebie, weź pod uwagę skorzystanie z porady lekarza lub farmaceuty.