Działa nawilżająco i ochronnie. Receptura kremu została opracowana z myślą o bardzo suchej i delikatnej skórze dłoni.
Stare baterie – dlaczego są niebezpieczne?
Powodem, dla którego zużyte baterie mogą być wyjątkowo szkodliwe dla natury oraz zdrowia ludzi i zwierząt, jest obecność metali ciężkich w ich składzie. Są to m.in. ołów, kadm czy rtęć. Ponadto w bateriach nie brakuje silnie reaktywnych (żrących) substancji, jak lit czy mangan. Ich przedostanie się do środowiska wywołałoby poważne zakłócenia w procesie samooczyszczania wód i gleb, a w rezultacie tego mogłoby dojść do poważnego skażenia wód gruntowych.
Jak nie prośbą to… groźbą. Prawo w tym przypadku stoi po stronie bezpieczeństwa środowiska i za nieodpowiedzialną utylizację baterii można narazić się nie tylko na konsekwencje zdrowotne, ale i grzywnę. Zgodnie z Ustawą o bateriach i akumulatorach z dnia 24 kwietnia 2009 roku (Dz. U. 2009 Nr 79 poz. 666) za wyrzucenie baterii do zwykłego śmietnika (dokładniej „umieszczenie zużytych baterii lub zużytych akumulatorów razem z innymi odpadami w tym samym pojemniku”) można zostać ukaranym grzywną (art. 78 rzeczonej Ustawy).
Zużyte baterie – jak z nimi postępować?
Najważniejszą zasadą jest wrzucanie zużytych baterii i akumulatorów jedynie do specjalnych, wyznaczonych do tego pojemników. Warto także pamiętać o odpowiednim zabezpieczenie ich obu biegunów przez np. zaklejenie taśmą klejącą z obydwu stron. Dostęp powietrza w niektórych przypadkach może prowadzić do zwarcia, a zetknięcie się dwóch baterii ze sobą, może skutkować wzrostem temperatury i prowadzić nawet do zapłonu.
Dzięki prawidłowej utylizacji baterii można odzyskać z nich cenne, a zarazem niebezpieczne substancje, np.: aluminium, cynk, kobalt, miedź, lit, nikiel, ołów, mangan, rtęć, mosiądz oraz tworzywa sztuczne. Mogą one zostać ponownie wykorzystane w wielu procesach produkcji przemysłowej, dzięki czemu oszczędzane są surowce naturalne, paliwa kopalne, energia oraz woda.
Dla osób chcących zadbać o dobrą kondycję włosów, skóry, paznokci. Hydrolizowany kolagen rybi i skoncentrowany zestaw składników aktywnych, witamin, mikroelementów. Po...
Gdzie wyrzucić zużyte baterie?
Choć baterie i akumulatory stanowią dość powszechne źródła energii, ich nierozsądne użytkowanie i utylizacja może mieć poważne konsekwencje. Ze względu na wykorzystanie w ich produkcji niebezpiecznych substancji, niezwykle ważne jest, by po zużyciu wyrzucać je do specjalnie oznaczonych pojemników. Selektywne zbieranie tego typu odpadów pozwala na recykling, tak, aby w jak najmniejszym stopniu szkodziły one środowisku naturalnemu, ludziom i zwierzętom.
Zużyte baterie zutylizujesz m.in. w:
- punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych,
- specjalnie oznaczonych pojemnikach na baterie ulokowanych w niektórych instytucjach publicznych,
- pojemnikach znajdujących się w marketach, które zajmują się sprzedażą baterii.