• Kolagen do picia poprawia elastyczność i sprężystość skóry oraz poprawia kondycję włosów i paznokci.
 • Hydrolizowany kolagen zawarty w suplementach diety może być skutecznym wsparciem w walce ze starzeniem się skóry.
 • Istnieje wiele rodzajów kolagenu, ale warto wybrać ten, który jest łatwo przyswajalny przez organizm.
 • Regularne stosowanie kolagenu może przyczynić się do poprawy kondycji skóry i zmniejszenia widoczności zmarszczek.
 • Więcej o działaniu kolagenu przeczytasz na Zdrowych Rozwiązaniach >>>

Revibel

Dla osób chcących zadbać o dobrą kondycję włosów, skóry, paznokci. Hydrolizowany kolagen rybi i skoncentrowany zestaw składników aktywnych, witamin, mikroelementów. Po...

Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama

Kolagen a zmarszczki. Znaczenie dla naszej cery

Kolagen stanowi aż 30% wszystkich białek człowieka i jest najważniejszym białkiem strukturalnym. Odpowiada między innymi za sprężystość i elastyczność skóry oraz poziom jej nawilżenia, czyli – najprościej mówiąc – za zdrowy i młody wygląd.

Niestety już po 25. roku życia zmniejsza się jego synteza, a w konsekwencji zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. Naturalnym źródłem kolagenu są produkty zwierzęce i odzwierzęce, jednak nawet najlepiej zbilansowana dieta nie pozwoli dostarczyć odpowiedniej ilości tego białka. Warto więc przyjmować suplementy, które stymulują produkcję kolagenu w tkankach. Przykładem mogą być produkty zawierające hydrolizowany kolagen rybi (morski) w formie peptydów i wolnych aminokwasów. Mogą to być wygodne saszetki z proszkiem do rozpuszczenia w wodzie.

W ten sposób zwiększysz produkcję kolagenu w swojej skórze, co spowolni objawy starzenia, zmniejszy widoczność bruzd i przebarwień, a także poprawi nawilżenie cery.

Jaką postać kolagenu wybrać, aby zniwelować zmarszczki?

Kolagen na zmarszczki obecnie stosowany jest w kilku różnych formach (np. kremy, nutraceutyki, wypełniacze tkankowe). Czy każda z nich jest tak samo skuteczna? Niestety nie.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że kolagen, ze względu na wysoką masę cząsteczkową, nie jest w stanie przenikać przez naskórek. Dlatego kremy, żele i inne produkty nakładane na cerę nie uzupełniają niedoboru tego białka w organizmie i działają tylko powierzchownie (nawet czysty kolagen nie jest w stanie przedostać się do wewnętrznych warstw naskórka). Po zastosowaniu kremu wygląd skóry wprawdzie ulegnie poprawie – będzie ona napięta, jędrna i bardziej nawilżona, jednak nie jest to efekt długotrwały.

Jeśli chcesz, aby kolagen do twarzy działał skutecznie i to przez długi czas, zastanów się nad doustną suplementacją. Dobrym rozwiązaniem są saszetki do rozpuszczenia w wodzie, zawierające hydrolizowany kolagen rybi – a więc wolne aminokwasy i peptydy kolagenowe, składniki tego ważnego białka, mobilizujące też jego produkcję w organizmie. W tej formie są najlepiej przyswajalne i dzięki temu najbardziej skuteczne.

kolagen do twarzy. Revibel

Najlepszy kolagen na zmarszczki – typ i pochodzenie

Jaki jest najlepszy kolagen na zmarszczki? Opinie i doniesienia naukowe na ten temat są jednoznaczne. Na zdrowy i młody wygląd cery najlepiej sprawdza się hydrolizowany kolagen rybi (morski), podawany w formie płynu do picia. Peptydowa postać kolagenu cechuje się wysoką przyswajalnością, a dodatkowo skład aminokwasowy kolagenu rybiego jest bardzo zbliżony do kolagenu ludzkiego.

Ważne: osoby uczulone na ryby i owoce morza powinny zachować dużą ostrożność, ponieważ kolagen morski może (ale nie musi) powodować reakcje alergiczne.

Kolagen do picia na zmarszczki: działanie i efekty

Kolagen rybi do twarzy w saszetkach do picia to pewne uproszczenie. Nie pijemy samego białka, bo to i tak nie mogłoby się wchłonąć do naszego organizmu, ale robimy coś równie ważnego i szalenie skutecznego: suplementujemy jego składniki i dodatkowo pobudzamy jego naturalną produkcję w organizmie.

Kolagen często nazywany jest białkiem młodości. Jak działa? Przede wszystkim pozwala zachować integralność tkanek i narządów, wspiera procesy ochronne i naprawcze, zatrzymuje wodę, a także przyspiesza gojenie ran. Jest też podstawowym budulcem skóry, dlatego jego niedobór prowadzi m.in. do nieestetycznego wyglądu cery, cellulitu, rozstępów i przebarwień.

Zdrowe Rozwiązania
dla Twojej skóry:
reklama

Jakie efekty możesz zauważyć przy regularnym suplementowaniu składników kolagenu? Lista jest długa, ale do najważniejszych z nich trzeba zaliczyć:

 • jędrną i elastyczną skórę,
 • mniej bruzd i zmarszczek,
 • mniej przebarwień,
 • dobre nawilżenie cery,
 • spowolnienie procesu starzenia się,
 • naturalny blask (brak efektu matowienia cery),
 • mniej wyprysków.

Jak stosować hydrolizowany kolagen, by działał na twarz i zmarszczki?

Jak stosować hydrolizowany kolagen rybi, żeby działał na twarz i aby szybko zobaczyć efekty? Jak już wiesz, jedną z najczęściej polecanych form przyjmowania składników tego białka są saszetki do rozpuszczania w wodzie. Taki produkt szybko się wchłania, a do tego jest wygodny w stosowaniu.

Średnia zalecana dawka hydrolizatu kolagenu na dobę to 4-5 gramów, ale wiele zależy od typu białka i rodzaju produktu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stosowanie się do zaleceń producenta.

Suplementacja kolagenem hydrolizowanym powinna trwać przynajmniej trzy miesiące, przy czym ważna jest regularność. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby poza przyjmowaniem suplementów diety stosować kosmetyki z kolagenem – mogą one stanowić dodatek do kuracji.

Czysty kolagen do twarzy czy preparat z dodatkami? Co wybrać?

Na rynku dostępny jest zarówno „czysty kolagen”, jak i preparaty zawierające hydrolizat (składniki) kolagenu oraz inne substancje. Co wybrać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od potrzeb, diety i przyjmowanych suplementów. Inne składniki mogą jednak stworzyć efekt synergii i ułatwić realizację zadania, jakie stawiasz przed kolagenem.

Witamina C, biotyna czy kwas hialuronowy również wpływają na wygląd i kondycję cery, dlatego producenci suplementów kolagenowych coraz częściej łączą wszystkie te substancje w swoich produktach. Warto też wspomnieć, że witamina C wspiera syntezę kolagenu, dlatego jej obecność jest jak najbardziej wskazana.


Revibel

Dla osób chcących zadbać o dobrą kondycję włosów, skóry, paznokci. Hydrolizowany kolagen rybi i skoncentrowany zestaw składników aktywnych, witamin, mikroelementów. Po...

Suplement diety
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
reklama


Źródła:

 • Zuchowski, A., & Nowicka-Zuchowska, A. (2019). Kolagen–rola w organizmie i skutki niedoboru.
 • Żelaszczyk, D., Waszkielewicz, A., & Marona, H. (2012). Kolagen–struktura oraz zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Estetol. Med. Kosmetol, 2(1), 14-20.